Keď nás trápi voda v uchu, rozhodne nejde o príjemný pocit. Môže sa prejavovať ako neprestávajúce a pomerne otravné svrbenie niekde vo vnútri ucha, ale aj ako zhoršenie sluchu alebo dokonca i jeho úplná strata. Vo väčšine prípadov voda z ucha odíde úplne sama a nemusíte podnikať žiadne kroky. Ak vás však otravuje už niekoľko dní, zakročte. Našťastie existujú spôsoby ako dostať vodu z ucha von pomerne jednoducho a zvládnuť by to mal každý z nás.
Tipy, ako dostať vodu z ucha
Voda sa do ucha dostane najčastejšie pri plávaní či potápaní sa. Nie je však ojedinelé, ak sa dostane do ucha pri daždi či inom, oveľa menšom kontakte s vodou. Keď však v uchu zotrvá príliš dlho, môže narobiť poriadnu šarapatu v podobe zápalu. Aj preto je dobré využiť jednu z troch osvedčených metód v našej galérii. Poďme sa pozrieť na to, ako dostať vodu z ucha von!
Galéria: Ako dostať vodu z ucha
Vytvorte tlak
Prvý spôsob, ako možno dostať vodu z ucha von je pomocou tlaku. Hlavu mierne nakloňte tak, aby bolo ucho, v ktorom je voda, smerom nahor. Priložte si k uchu dlaň a silno na ucho pritlačte a uvoľnite. Musíte pri tom pocítiť podtlak v uchu. Opakujte niekoľkokrát a keď pocítite uvoľnenie vody, hlavu otočte tak, aby mohla vytiecť von.
Čo nikdy nerobiť?
Keď sme sa už dozvedeli, ako sa pri vode v uchu zachovať, povieme si aj to, ako sa naopak nezachovať, teda čo nikdy nerobiť. V prvom rade sa neodporúča do ucha zasahovať rukami či inými predmetmi, dokonca ani ušnými tampónikmi. Mohli by ste si do ucha zaniesť ešte viac baktérií, prípadne vodu posunúť ešte hlbšie do ucha. Stať sa môže i to, že si poraníte ušný kanálik alebo si prepichnete bubienok. K lekárovi zájdite vtedy, keď pociťujete bolesť, ucho vám opuchá, nepočujete alebo vás voda jednoducho obmedzuje viac ako 3 dni.
Zaujme ťa tiež: Skutočný život žien, ktorý búra všetky stereotypy: Nefiltrovaná realita!