Zaručený spôsob na odstránenie gél laku. Vyskúšaj ho doma aj ty!

odstránenie gél laku

Upravené nechty bývajú pre nežnejšiu časť populácie dôležité, pretože sú vizitkou osobnej hygieny a starostlivosti o seba. Dobre upravené nechty dodávajú rukám elegantný a profesionálny vzhľad, čo je zvlášť dôležité v pracovnom a spoločenskom prostredí. Navyše, pravidelná starostlivosť o nechty môže predchádzať zdravotným problémom, ako sú infekcie a lámavé nechty, čím prispieva k celkovému zdraviu rúk.

Krásne nechty bez odretého laku po viac ako dvoch týždňoch – to je sen, ktorý nám splnili výrobcovia gél laku. Lak, ktorý sa nepoškodí, nech robíte čokoľvek, a navyše, bez použitia umelých nechtov. Skvelou novinkou sú ľahko dostupné lampy aj široká škála farieb lakov. Nechty si tak môžeme skrášliť prakticky kdekoľvek.

Pokiaľ ale patríte k tým ženám, ktoré stále túto prácu nechávajú na odborníčky v salóne, určite poznáte túto nepríjemnosť. Lak nesplní vaše očakávania, poprípade nemáte čas ísť k manikérke na opravu. Po viac ako dvoch týždňoch už vyrastajúci lak nevyzerá vôbec pekne. Čo s tým? Nemusíte sa báť, máme pre vás tip, ktorý vám jednoducho pomôže s odstránením starého gél laku z nechtov. Ako odstrániť zvyšky laku nechtov, keď sa jedná o dlhotrvácny gél lak?

Používate gél laky na nechty?

Gél laky na nechty sú obľúbené pre svoju schopnosť poskytnúť dlhotrvajúci a esteticky príjemný vzhľad, ktorý vydrží až niekoľko týždňov. Na rozdiel od tradičných lakov na nechty, ktoré môžu začať odlupovať a strácať lesk už po niekoľkých dňoch, gél laky zostávajú neporušené a lesklé po dlhšiu dobu. To je obzvlášť výhodné pre ženy, ktoré nemajú čas na časté prelakovávanie a chcú mať stále upravené nechty.

Jednou z hlavných výhod gél lakov je ich vysoká odolnosť voči poškriabaniu a odlupovaniu. Gél laky sa aplikujú v niekoľkých vrstvách a každá vrstva sa tvrdí pod UV alebo LED lampou, čo zabezpečuje pevnosť a dlhú životnosť manikúry. Táto technológia zaručuje, že nechty budú vyzerať bezchybne aj pri každodenných činnostiach, ktoré by inak bežný lak poškodili.

Okrem odolnosti a dlhotrvajúceho efektu, gél laky poskytujú aj estetickú flexibilitu. Sú k dispozícii v širokej škále farieb a finišov, od matných po ultra lesklé, čo umožňuje ženám prispôsobiť si manikúru podľa vlastných preferencií a aktuálnych trendov. Navyše, gél laky rýchlo schnú pod UV alebo LED lampou, čo znamená, že sa ženy nemusia obávať rozmazania alebo poškodenia laku tesne po aplikácii. 

Neprehliadni: Čo je to epsomská soľ? Zázrak, ktorý ti pomôže s mnohými neduhmi!

odstranenie gel laku odlakovačom Shutterstock®

Na odstránenie odrasteného gél laku potrebujeme:

 • alobal
 • acetónový odlakovač na nechty
 • vatový tampón
 • pomarančové drievko
 • pilník
 • podložku
 • leštičku na nechty

Ako bezpečne odstrániť gél laky z nechtov

 • Ako prvé si vyhliadnite miesto, ktoré sa bude dať dobre vyvetrať a kde nemôžete poškodiť okolitý nábytok. Rovnako si pripravíme všetky pomôcky na odstránenie laku. Na miesto, kde budete pracovať, umiestnite podložku. Alobal si nastrihajte alebo natrhajte na menšie obdĺžniky. Bude potrebný na oblepovanie prstov, takže tomu prispôsobte šírku aj dĺžku.

 • Do misky, najlepšie sklenenej, si prelejte odlakovač. Voľte malú misku, ktorú naplníte asi do 1/3, aby sa vám tam zmestili celé nechty. Následne si zdrsnite povrch nechtov pomocou pilníka, aby acetón mohol ľahšie preniknúť hrubou vrstvou laku.

Musíš vidieť: Ako odstrániť zvyšky laku z nechtov bez odlakovača?

ako mať zdravé nechty Shutterstock®

 • Na dno misky umiestnite vatový tampónik tak, aby dostatočne nasal odlakovač. Vytiahnite ho, jemne vytlačte prebytočnú tekutinu a položte na prvý necht. Oblepte ho alobalom a poriadne utesnite, aby acetón nevytekal a aby vám poriadne držal na prstoch. Postupujte pozvoľna, prst po prste, na jednej a potom na druhej ruke. Tip: Aby ste predišli zbytočnému vysušeniu okolitej pokožky, potrite si ju vazelínou.

 • Po 7 minútach odstráňte alobal a tampónikom zotrite gél. Pokiaľ lak stále pevne drží, celý postup opakujte – stačí vymeniť iba tampón, alobal použite ten istý. Následne uchopte pomarančové drievko a opatrne ho vsuňte pod lak na nechte, smerom od začiatku nechtu. Malo by to ísť ľahko, ak nie, opakujte postup s acetónom. Odstráňte všetky nechty na podložku!

 • Ruky si poriadne umyte horúcou vodou a mydlom. Osušte a pomocou leštičky, opatrnými pohybmi, odstráňte zvyšný lak. Opäť si ruky poriadne umyte a nakrémujte. Hotovo!

Pozri aj: Endodoncia: Skutočnosť o „vytiahnutí nervu“ zo zuba

ako odstrániť gél lak odlakovačom Shutterstock®

Alternatívne spôsoby, ako jemne z nechtov odstrániť gél lak:

 • Jednou z možností je potrieť si nechty olejom a masírovať, pokiaľ nebudú ruky teplejšie. Následne ich ponorte do horúcej vody a kúsok po kúsku zoškrabajte lak pod vodou. Ak to nejde, skúste ruky ešte raz potrieť olejom. To, že použijete príliš horúcu vodu neznamená, že pôjde lak rýchlejšie dolu!

 • Roztopte si cukor – postačí v mikrovlnke a nechajte vychladnúť, aby nebol úplne horúci. Ponorte doň nechty na 10 minút, následne dajte do horúcej vody a nechty pôjdu úplne ľahko dolu.

Samozrejme, každý lak a spôsob nanášania je iný. Niektoré máme na nechtoch v jednej vrstve, iné vo dvoch či troch. Niektoré laky idú dolu samé od seba a iné držia aj mesiac. Takže je dobré, aby si každá z vás, milé dámy, vyskúšala, ktorý z týchto spôsobov jej pomôže a upravila si ho podľa vlastných potrieb.

Tipy na ošetrenie nechtov, ak ich pravidelne lakujete:

 • Používajte kvalitné produkty: Investujte do kvalitných lakov na nechty a odstraňovačov laku, ktoré neobsahujú škodlivé chemikálie ako formaldehyd, toluén a dibutylftalát. Tieto zložky môžu nechty oslabiť a poškodiť.

 • Hydratácia a výživa: Pravidelne používajte hydratačný krém na ruky a nechty, aby ste zabránili vysušeniu a lámavosti. Olej na nechty a kutikuly, ako je arganový alebo jojobový olej, môže pomôcť udržať nechty a okolité tkanivá hydratované a zdravé.

 • Pravidelné prestávky: Dajte svojim nechtom pravidelné prestávky od lakovania. Aspoň jeden týždeň mesačne nechajte nechty bez laku, aby mohli dýchať a zotaviť sa.

 • Používajte základný a vrchný lak: Pred aplikáciou farebného laku vždy použite základný lak, ktorý chráni nechty pred škvrnami a posilňuje ich. Vrchný lak zase zabezpečí dlhšiu výdrž a lesk manikúry.

 • Chráňte nechty pred poškodením: Pri domácich prácach alebo manipulácii s chemikáliami vždy noste rukavice, aby ste predišli poškodeniu nechtov a vysušeniu pokožky.

Pozri tiež: Jarné trendy v lakovaní nechtov: Toto musíš jednoznačne vyskúšať!

Článok aktualizovaný 14.6.2024

5 komentárov
Pavlína Vaksmundská

Pavlína Vaksmundská

03.02.2018 14:53

Klasika , ja si normálne dám dole lak s odlakovačom a v pohode to ide.. Asi treba mať kvalitný odlakovač .. S cukrom a tým všetkým ostatným , by to dlho trvalo ..

Vaše meno:

Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

03.02.2018 16:27

Zaujímavé spôsoby...

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

03.02.2018 18:04

celá veda, nič pre mňa, radšej klasicky lak a odlakovač

Vaše meno:

Helena Zobková

Helena Zobková

03.02.2018 20:50

To nie je pre mňa, chýba mi nato trpezlivosť.

Vaše meno:

Jana Kováčiková

Jana Kováčiková

26.03.2018 14:02

Baby, tento postup za mňa naj a nemám z neho poškodené nechty

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE