Nie nadarmo sa hovorí, že vlasy sú ozdobou našej ženskej krásy - "našou korunou". Práve preto je na nás, aby sme si tú trošku z nášho mála volného času vyčlenili aj pre naše vlasy. Čo si budeme klamať, väčsina z nás je s nimi nie moc spokojná. Ale o tom nabudúce. Teraz sme si posvietili na bežné problémy, ktoré nás neustále trápia...
A tu je pre Vás 12 typov, ako sa o tú svoju "korunu" môže každá z nás lepšie postarať:
1. Pri trvalom probléme lámavých vlasov sa odporúča pravidelná stimulačná masáž hlavy, ktorá stimuluje prekrvenie a dá do pohybu mazové žľazy, ktoré sa starajú o zdravé dorastanie vlasov. Špeciálne mlieka na vlasovú pokožku tento proces len podporia.
2. Vždy keď budete vlasy kulmovať, žehliť, alebo tvarovať účes horúcim vzduchom, nezabudnite pred úpravou použiť špeciálny sprej, ktorý ich ochráni pred vysokým teplom a predídete tak poškodeniu vlasov.
3. Na suché vlasy treba pravidelne aplikovať zábaly. Môžete si jeden vyrobiť aj doma. Zoberte dužinu z mäkkého avokáda a roztlačte ju, pridajte 2 PL slnečnicového oleja a trochu citrónovej šťavy. Zamiešajte, aby sa vytvorila krémová kaša. Naneste na vlhké vlasy, zakryte potravinovou fóliou a zabaľte vlasy do uteráka. Po 15 minútach riadne vypláchnite z vlasov. Jednoduchšie a rýchlejšie bude, keď si kúpite hotové prípravky na báze avokáda alebo slnečnicového oleja.
4. Na lámavé a poškodené vlasy si spravte nasledovný zábal. Roztlačte 1 zrelý banán a pridajte pár kvapiek mandľového oleja. Zmiešajte a naneste na vlasy. Po 15 minútach opláchnite a dôkladne vymyte z vlasov.
Odpadneš: Vitamín C v kozmetike: Vieš kedy ho radšej nepoužívať?
5. Pred umytím treba vlasy poriadne vykefovať, aby ste ich zbavili zvyškov stylingových prípravkov. Pri pravidelnom a častom umývaní vlasov postačí, ak ich umyjete šampónom len raz, nie je pre vlasy dobré, ak ich zaťažíte prílišným šampónovaním. Dôležité je riadne opláchnutie vlasov a dôkladné vymytie šampónu. Nepožívajte príliš horúcu vodu, čím vyššia teplota vody, tým väčší stres pre vlasy.
6. Ak chcete posilniť vlasy, zmiešajte so šampónom jedno vajíčko a umyte si s takto pripravenou zmesou vlasy.
7. Mastné vlasy si umývajte s jemným šampónom alebo detským šampónom tak často ako je potrebné. Pri umývaní dbajte nato, aby ste pokožku hlavy príliš nemasírovali a zbytočne tak nestimulovali mazové žľazy. Sem tam použite suchý šampón.
8. Dôležité sú aj kefy a hrebene, ktoré používame. Kefy by mali byť mäkké, ak si s nimi prejdete po chrbte ruky, nemali by škriabať. Mali by byť zaoblené, rovnako ako aj špičky hrebeňa. Dôležité je pravidelne kefy aj hrebene umývať šampónom a opláchnuť horúcou vodou, aby sa odstránili mikroorganizmy.
9. Farbené vlasy umývajte šampónmi pre tento typ vlasov, pretože šampóny na objem a na mastné vlasy majú silný čistiaci účinok, ktorým sa farba rýchlejšie vymýva a vlasy sa tak stávajú mdlými.
10. Proti lupinám nájdeme na trhu mnoho prípravkov vhodných pre riešenie tohto problému. Jeden si môžeme pripraviť aj doma. Zmiešajte olej s veľkým množstvom vitamínu E a vmasírujte ho do vlasovej pokožky. Olej môžete použiť akýkoľvek, kúpite ho v lekárni. Ak sa stav nezlepší v priebehu 2–6 týždňov, navštívte svojho lekára.
11. Na zrelé vlasy treba používať produkty s výťažkom z granátového jablka, ktoré posilňuje unavené a slabé vlasy a chráni pred procesom starnutia.
12. Olivový olej je vhodný predovšetkým na dlhé vlasy. Olej zahrejte a po umytí vlasov ho votrite ešte do vlhkých vlasov. Vynechajte korienky a rozotrite ho po celej dĺžke. Zamerajte sa hlavne na končeky. Nechajte pôsobiť aspoň pol hodinu. Vlasy zabaľte do hliníkovej fólie, aby ste udržali teplo oleja, ktoré zvyšuje jeho účinnosť. Nakoniec vlasy umyte, aby sa olej vymyl a vlasy nezostali mastné. Ak potrebujete intenzívnejší účinok, rozšľahajte v zohriatom olivovom oleji žĺtok s trochou tekutého medu a citrónovou šťavou.
Tak a môžete sa pustiť do skrášlovania Vašej ozdoby ...
Musíš vidieť: Ako na jemné a hebké ruky? Vyskúšaj tieto tipy!