V zimnom období trpia aj naše vlasy. Môže za to nepriaznivé počasie, nosenie čiapok, suchý vzduch v miestnosti počas vykurovacej sezóny. Okrem toho kvalitu vlasov ovplyvňuje stres a nezdravá životospráva. Výsledkom sú vlasy bez lesku alebo objemu, lupiny, podráždená pokožka hlavy. Drogérie a lekárne ponúkajú veľké množstvo prostriedkov, ktoré vám určite pomôžu. Zvoľte šetrnejší spôsob a vyskúšajte, čo nám ponúka príroda.
Rozžiarte unavené vlasy!
Ak máte unavené vlasy bez objemu a lámu sa vám končeky vlasov, skúste zábal z citrusov. Potrebujete citrón a kvapku olivového oleja. Šťavu z citróna vylejte do umývadla s vlažnou vodou. Pridajte niekoľko kvapiek oleja, namočte umyté vlasy do citrusového kúpeľa tak, aby sa na všetky vlasy dostala voňavá tekutina. Nechajte vlasy trochu odkvapkať, nežmýkajte ich. Zabaľte do igelitu a uteráka na pätnásť minút.
Pozri aj: Veľké chyby pri používaní obyčajných sponiek: Robíš ich aj ty?
Zbavte sa lupín!
V zimnom období častejšie ako inokedy trápia pokožku vlasov lupiny. Ak chcete na jar zažiariť s hrivou bez lupín, vyskúšajte žihľavu, ktorá redukuje ich tvorbu a potláča mastenie vlasov. Spravte si žihľavový zápar a pridajte trochu citrónovej šťavy. V zimnom období môžete využiť sušenú žihľavu, ale najsilnejší účinok má čerstvá jarná rastlina. Tekutinou si pomaly prelejte vlasy, pokožku jemne pomasírujte a vlasy už neoplachujte.
Jablčný ocot pre lesklé vlasy
Jablčný ocot je prospešný pre náš organizmus, ale môže tiež dodať našim vlasom lesk. Po umytí namiesto kondicionéra opláchnite vlasy vodou, do ktorej ste pridali tri lyžice jablkového octu. Aj bez chemických prostriedkov získajú vlasy krásny lesk. Rovnaký efekt dosiahnete, ak použijete pivo. Keď si vlasy opláchnete, nebudete cítiť nepríjemný zápach.
Najlepšie masky na vlasy po zimnom období
Po zime bývajú naše vlasy suché a lámu sa. Preventívne môžeme vlasy chrániť pravidelnou aplikáciou masiek, ale zároveň je ich použitie vhodné ako záchrana na revitalizáciu a vyživenie už poškodených vlasov. Ako často použiť masku? To závisí od toho, aký je stupeň poškodenia. Preventívne aplikujte zábal raz týždenne, ak sú vaše vlasy veľmi zničené, masku vlasom doprajte aspoň dvakrát do týždňa.
Maska na objem
Táto maska je veľmi jednoduchá a suroviny sú v domácnosti poruke. Zmiešajte žĺtok s polievkovou lyžicou bieleho jogurtu, naneste na vlasy, nechajte pôsobiť dvadsať minút. Zmyte vlažnou vodou.
Vyživujúca maska
Kvalitná vyživujúca maska vznikne zmiešaním vaječného žĺtka a roztlačeného avokáda. Nechajte ju pôsobiť 20 minút a opláchnite vlasy vodou, ktorá nie je veľmi horúca, aby sa žĺtok nezrazil.
Vybrali sme: Láka ťa dočasná farba na vlasy? Tak spoznaj jej výhody a hrozby!
Najlepšie prísady do vlasových masiek
- Kokosový olej poskytuje vlasom výživu a uľahčuje úpravu vlasov.
- Olivový olej hydratuje.
- Zrelé banány sú bohaté na draslík a prírodné oleje, ktoré posilňujú vlasové folikuly.
- Harmanček dodáva vlasom žiarivý vzhľad.
- Vaječné žĺtky obsahujú lecitín, vyživujú suché vlasy a dodávajú im lesk.
Aby ste podporili výsledný efekt, pri umývaní nepoužívajte príliš horúcu vodu a pri fénovaní nenastavujte teplotu na najvyšší stupeň.