Nosenie opaľovacieho krému je veľmi potrebné, aby sa obmedzilo riziko vzniku rakoviny kože. Avšak vy si vyberáte jeho typ a samotný spôsob aplikovania. Na čo by sme v rámci opaľovacích krémov nemali zabúdať?
1. ŠIROKÁ ochrana
Štítok vášho nového krému by mal obsahovať pojem „široké spektrum ochrany“, alebo „ochrana proti UVA/UVB žiareniu“.
Dôvod: „UVB žiarenie vo vysokej miere spôsobuje vypálenie/spálenie kože a následne vysoké ohrozenie vzniku rakoviny kože. UVA lúče rozkladajú pružnosť pokožky, čo spôsobuje vrásky,“ hovorí Albert M. Lefkovits, MD, klinický profesor dermatológie na Mount Sinai School of Medicine v New Yorku.
Pri bežnom nosení postačí UV faktor 15, pri väčších teplotách 30 až 50.
Odporúčame prečítať: Starbucks otvoril svoju prvú kaviareň na Slovensku
2. Aplikujte opaľovací krém všade
Tak, ako máte pokožku na rukách, máte ju aj za ušami, v hornej časti nôh a odokrytej časti vo vlasoch. Mnoho ľudí zabúda na tieto citlivé oblasti, čo môže viesť k bolestivým popáleninám a možným rakovinovým výrastkom.
Ak sa obávate, že zabudnete na tieto jemné miesta, môžete ich zakryť klobúkom.
3. Neodkladajte opaľovací krém na pláž
Slnko poškodzuje vašu pokožku kdekoľvek, nielen na pláži. Kedykoľvek strávite vonku viac ako 10 minút (venčenie psa, záhradníčenie, šport..), uistite sa, že ste sa dôkladne natreli.
Odporúčame prečítať: Doprajte si kvalitný spánok vďaka ČEREŠŇOVÉMU smoothie
4. Citlivá pokožka?
Gély majú zvyčajne viac alkoholu, rovnako ako zložka s názvom propylénglykol, na ktorý je mnoho ľudí alergických. Vodotesná zložka v ochranných géloch tiež môže byť problémom. Tým, že sa voda nemôže dostať do vnútra sa rovnako pot nemôže dostať von = tvorba akné.
Preto uprednostňujte krémové zloženie pred tým gélovým.
Odporúčame tiež: 6 týždňový tréningový plán do plaviek – 1. level