Pekný obal, príťažlivý dizajn, visačka: akcia.
Toto všetko ovplyvní naše nákupné rozhodnutie často bez toho, aby sme si pozreli aj funkčnosť.
Obzvlášť pri výbere dámskych hodiniek sa často ukvapíme a vyberáme len podľa vzhľadu. Ale úprimne dámy, pozreli sme si niekedy aj funkcie hodiniek a to, či ich využijeme?
Zafírové sklíčko znie dobre, ale minerálne na bežné nosenie postačí
Zafírové sklíčko je veľmi odolné voči poškriabaniu. Buď sa vyrába umelo, alebo z prírodného drahokamu. Už len tento fakt upozorňuje na to, že hodinky so zafírovým sklíčkom budú stáť viac. Minerálne sklíčko dokáže hodinky pri bežnom nosení ochrániť a nestojí toľko, čo zafírové. Zafír je veľmi odolný voči poškriabaniu, čo sa rozbitia týka, viac vydrží sklíčko minerálne. Ak teda volíte hodinky na voľný čas či šport, postačí vám minerálne sklíčko. Dámy, na vzhľad to nemá žiadny účinok! Hodinky s obomi sklíčkami vyzerajú stále dobre, šmrncovne aj luxusne. Dokonalým príkladom nášho tvrdenia sú hodinky Royal London. Na prvý pohľad nevidíte rozdiel v sklíčku. Rozdiel sa skrýva len v cene.
Odprúčame: Rok 2016 – rok OHNIVEJ OPICE - čo nám prinesie???
Vodotesnosť nie je univerzálna
Vodotesnosť je dobrá vlastnosť, treba sa však pozrieť, akou disponujú práve vaše hodinky. To, že sú hodinky vodotesné, neznamená, že sa v Chorvátsku hodíte bez obáv do vody a budete sa v nej špliechať kým nezapadne slnko. Ak je vodotesnosť len do 30 metrov, hodinky sú odolné napríklad voči dažďu, alebo striekajúcej vode. Sprchovať sa odporúčame len s tými hodinkami, ktoré garantujú vodotesnosť aspoň 50 metrov. Na plávanie však treba mať vodotesnosť 100 metrov, v prípade hĺbkového potápania až 200 metrov. Za funkcie sa platí a ak chcete pri kúpe dámskych hodiniek šetriť, premyslite si, či zabúdate dávať hodinky z ruky dole pri sprchovaní, alebo nie. Ak si však viete dať na hodinky pozor, vodotesnosť nepotrebujete, čo váš výber hodiniek v konečnom dôsledku len rozšíri.
Nie je zlato ako zlato
Zlatá farba hodiniek nevymrela a - teraz vám povieme aj jednu tajnú informáciu - nevymrie. Ak práve nie je trendy tak, ako zlato ružové, jednoducho si hodinky dobre zabaľte do šperkovnice a počkajte na ďalšiu sezónu. Ak módne sezóny neriešite a jednoducho zlatú farbu milujete, dajte si pozor na typ pozlátenia. Ideálne je, keď sa zlatenie robí tvrdým zlatením PVD. Zlato sa vtedy zapúšťa do materiálu a tak je aj výsledné pozlátenie odolnejšie voči poškriabaniu či opotrebeniu. Ale aj takéto zlatenie sa nesprávnym používaním časom oderie, takže sa nezabúdajte o svoje hodinky poriadne starať. Len zlatý masív, teda hodinky z čistého zlata, sa nezoderú. Zato sa však zoderiete vy, kým si na ne našetríte...
Odporúčame: Namiesto sladkostí zdravé pistácie
Farba je záležitosťou vkusu,
nemala by však brániť čitateľnosti
Farebné, mega farebné, mega mega farebné. Je len na vás, ktorému štýlu holdujete. Myslite však na dve veci - nosíte hodinky len ako doplnok, alebo sa na ne aj reálne pozeráte? V prvom prípade je pre vás podfarbenie ciferníka nepodstatné, vyberajte moderné, nech farbami kričí. V druhom prípade sa zamerajte na to, či pri rýchlom náhľade na ciferník budete vedieť odčítať čas. Ak sa vám zrazu zleje malá a veľká ručička a dátumovku musíte naozaj hľadať a žmúriť na ňu, hodinky nie sú pre vás. Všeobecne sa za "najčitateľnejšie" ciferníky považujú okrúhle. Podlhovasté, respektíve obdĺžnikovité, zúžia ciferník aj celkový priestor pre ručičky. Zároveň nemajú označené minúty, i keď táto skutočnosť nie je až taká hrozná.
Odporúčame: Dokonalý cvičebný plán na celý týždeň – zjednodušte si chudnutie
Možno máte plnú hlavu pojmov a premýšľate, kde podľa týchto kritérií kúpiť hodinky. Štýlové hodinky pre dámy, ktoré budú spĺňať vami vytýčené funkcie, nájdete aj tu. Stačí zvoliť vhodný filter a postupovať podľa našich rád.
FOTO GALÉRIA: