Serapeptáza: Enzým, ktorý dokáže zázraky, hoci sa o ňom nehovorí

Serapeptáza

Serapeptáza je pojem, nie celkom všedný, no rozhodne hodný našej pozornosti. Prečo? Ide totiž o jedinečný enzým, ktorý dokáže účinne zabojovať proti viacerým neduhom, ktoré nás trápia. Ktoré to sú? Čítaj a dozvieš sa všetko potrebné o serapeptáze!

Pozri aj:  Kinetóza: Dôvod, pre ktorý je cestovanie autom nočnou morou

Zázrak, doručený priamo z prírody

Serapeptáza, tento zvláštny pojem, uvádzaný aj ako serrapeptáza, je niečo, čo by mal poznať každý, kto sa kedy stretol s krvnými zrazeninami, opuchom či bolesťou. V preklade – enzým s názvom serapeptáza by mal poznať každý z nás. Ide o enzým, ktorý štiepi bielkoviny a efektívne prispieva k rozkladu a odstráneniu poškodených buniek z organizmu.

Tým znižuje množstvo hlienov, vyprodukovaných v dýchacích cestách, ničí povlaky na stenách ciev, odstraňuje cysty a pozor – dokáže dokonca predísť vytvoreniu jazvy! Táto funkcia serapeptázy je mimoriadne dôležitá pre každého z nás. Pomáha totiž predchádzať infarktu, cievnym príhodám aj trombóze. 

Zaujme ťa: Nebezpečný viscerálny tuk: Ako zistíš, že ho máš v tele nadbytok?

priadka morušová
Shutterstock®

Osloboďte sa od všetkého škodlivého!

Úplne prvotnou funkciou serapeptázy bolo dostať húsenice priadky morušovej z ich kukly. Nebyť tohto enzýmu, priadka by zostala uväznená v hodvábnych nitiach, kde by zahynula. Práve serapeptáza tento zámotok uvoľní, a tak vznikne motýľ. Znie to až rozprávkovo, čo poviete?

Až neskôr vedci objavili účinné látky tohto enzýmu na ľudské telo. V Japonsku je dokonca registrovaný ako oficiálny liek, ale aj lekári v Európe ho predpisujú pacientom proti bolesti. Serapeptáza pomáha pri liečbe aterosklerózy, sklerózy multiplex, rôznych alergií, astmy a zápalov kĺbov. 

Odporúčame:  Pískanie v ušiach môže signalizovať ochorenie! Dá sa odstrániť?

čo pomáha proti bolesti
Shutterstock®

Zbaví vás zápalu aj bolesti

Pokiaľ ide o samotný zápal, výborné výsledky boli preukázané pri liečbe zápalov čriev, napríklad Crohnová choroba alebo zápal hrubého čreva, ale aj pri ženských zápaloch, zápaloch zubov, prínosových dutín aj kĺbov. Nebojí sa zabojovať ani so zápalovými reakciami po úrazoch či operáciách. Serapeptáza sa absolútne nezaujíma o živé tkanivo, takže nepredstavuje vôbec žiadnu hrozbu pre naše zdravé bunky.

Ak vás niekedy potrápil karpálny tunel, vedzte, že serapeptáza je skvelým pomocníkom v boji s týmto problémom. To isté sa však týka aj fibrózy prsníka. 

Pozri aj: Žalúdočné vredy: Šokujúce, ale toto ti naozaj pomôže!

Serapeptáza urýchľuje hojenie tkaniva, čo v praxi znamená, že výrazne zmierňuje zápal v tele. Má teda silné protizápalové účinky a čo je zaujímavé, je prírodnou alternatívou ibalginu alebo aspirínu, dokonca aj antibiotík, keďže prakticky ihneď zmierňuje zápal a bolesť v tele. Dokáže to tak, že rozpúšťa takzvané amíny, ktoré vysielajú do nervovej sústavy signál bolesti.

Enzým serapeptáza je na našom trhu dostupný vo forme voľne predajných tabliet, pričom užívať by ste mali jednu tabletu dvakrát denne. Zapíja sa väčším množstvom vody a dôležité je, že nemá žiadne vedľajšie účinky, čo však nemôžeme povedať o iných liekoch proti bolesti. Nakoľko však serapeptáza pôsobí na riedenie krvi, ak máte ťažkosti s jej zrážanlivosťou, poraďte sa vopred s lekárom o užívaní tohto enzýmu. 

účinný liek proti bolesti
Shutterstock®

Dávkovanie a užívanie serapeptázy:

  • Aká je presná odporúčaná dávka serapeptázy? Odporúčaná dávka serapeptázy sa môže líšiť v závislosti od konkrétneho produktu a účelu užívania. Vo všeobecnosti sa odporúča:
  • Pre bežné užívanie: 10 000 - 30 000 SU (Serratiopeptidase Units) denne.
  • Pri akútnych stavoch alebo vážnejších problémoch: až do 60 000 SU denne, rozdelené na 2-3 dávky. Vždy je dôležité začať s nižšou dávkou a postupne ju zvyšovať podľa potreby a tolerancie organizmu.

Kedy je najlepšie užívať serapeptázu:

  • Užívať serapeptázu je vhodné ráno alebo večer
  • Na prázdny žalúdok, aspoň 30 minút pred jedlom alebo 2 hodiny po jedle.
  • Ideálne ráno nalačno alebo večer pred spaním, keď je žalúdok prázdny.
  • Zapiť dostatočným množstvom vody pre lepšie vstrebávanie.

Ako dlho trvá, kým sa prejavia účinky? 

Doba, za ktorú sa prejavia účinky serapeptázy, sa môže líšiť v závislosti od jednotlivca a konkrétneho zdravotného problému. Niektorí ľudia môžu pocítiť úľavu už po niekoľkých dňoch užívania. Pri chronických stavoch môže trvať 2-4 týždne, kým sa prejavia výraznejšie účinky. Pre optimálne výsledky sa odporúča užívať serapeptázu pravidelne po dobu aspoň 1-3 mesiacov.

Je dôležité poznamenať, že účinky môžu byť individuálne a vždy je vhodné konzultovať užívanie serapeptázy s lekárom, najmä ak užívate iné lieky alebo máte chronické zdravotné problémy.

prvá pomoc pri zápale
Shutterstock®

Serapeptáza je doslova darom prírody. Za zmienku stojí, že pomáha telu odstraňovať rakovinové bunky ešte predtým, než sa z nich vytvorí nádor. A to už je čo povedať. Priadke morušovej teda môžeme poďakovať nie len za hodváb, ale aj za tento zázračný liek, ktorý, či sa nám to páči alebo nie, nie je možné umelo vytvoriť.

 

Anketa: Počuli ste už o tomto enzýme?

Odpovedalo 396 ľudí

39%
20%
39%
2%

Článok aktualizovaný 24.8.2024

Aktualizovaný článok: 24.08.2024

Google news
Nenechajte si ujsť žiadnu novinku! Sledujte nás na Google News a buďte vždy v obraze. Stačí jeden klik pre prístup k exkluzívnemu obsahu a najčerstvejším informáciám. Pripojte sa k našej rastúcej komunite informovaných čitateľov!

12 komentárov

Elena Švachová

Elena Švachová

08.04.2018 21:20

O tomto enzýme som ešte nepočula a najviac ma zaujalo, že pomáha telu odstraňovať rakovinové bunky ešte predtým, než sa z nich vytvorí nádor.Bolo by dobre,kebyže sa ľudstvo zbaví tejto pliagy.

Vaše meno:

Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

08.04.2018 22:59

Veľmi zaujímavá novinka pre mňa, ďakujem za článok!

Vaše meno:

Mária Chromíková

Mária Chromíková

23.04.2018 10:22

Ešte som o tomto Enzýme nepočula ,ale nič nie je také zázračne ,ako sa o tom píše.

Vaše meno:

Zuzana Zuzulova

Zuzana Zuzulova

23.04.2018 13:21

Zaujimava novinka

Vaše meno:

Ingrid Šimoniková

Ingrid Šimoniková

24.04.2018 08:43

čítala som už o nej ale len tak okrajovo ,váš článok ma zaujal a veru stojí za vyskúšanie

Vaše meno:

Libuše Šumná

Libuše Šumná

24.04.2018 14:00

taky je to pro mě novinka

Vaše meno:

Marta Bujdošová

Marta Bujdošová

27.04.2018 14:33

zaujimave, nevedela som o tom

Vaše meno:

Darina Božiková

Darina Božiková

05.05.2018 09:56

tento článok sa mi mimoriadne páči. domnievam sa,že vedci by mali venovať väčšiu pozornosť vývinu liekov na prírodnej báze,veď toto sú úžasné veci,ktoré nás môžu ochrániť pred nespočetnými chorobami,ktoré na nás číhajú.

Vaše meno:

Jana Čipková

Jana Čipková

07.05.2018 10:06

Enzým serapeptáza je pre mňa niečo neznáme. Článok ma veľmi zaujal.

Vaše meno:

Vlasta Mäsiarová

Vlasta Mäsiarová

07.05.2018 22:11

Serapeptázu poznám, užívala ho moja chorá dcérka, veľmi jej pomohol . Ďakujem za článok, dozvedela som sa zaujímané pravdy o tomto enzýme..

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

10.06.2018 13:53

Čítam o ňom prvý krát

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

14.01.2019 22:40

Počujem o ňom prvý krát

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE

Google News logo

Odoberaj najdôležitejšie správy z kamzakrasou.sk cez Google News.