Niekto sa nemusí ani snažiť a kvietky uňho veselo rastú. Iní sa môže aj pretrhnúť, no dlhšie ako mesiac mu ešte žiadna rastlinka neprežila. Ak patríte do tej druhej kategórie a na pestovanie ste už úplne zanevreli, zmeňte to. Filozofia feng shui totiž hovorí, že živé kvetiny by nemali chýbať v žiadnej domácnosti. Tak bylinky, ako aj kvietky majú totiž špeciálnu misiu.
Rastlinky sú vhodné do interiéru i exteriéru, podstatné je, aby tu nechýbali. Podľa tohto pradávneho čínskeho učenia sú totiž kvety svojím spôsobom zdrojom životnej energie. Na pestovateľské práce by ste sa o to viac mali dať, o čo unavenejšie sa cítite. Už len kontakt so samotnou zeminou vám chuť do života prinavráti.
Odporúčame prečítať: Tipy pre všetky single - ako získať lásku?
Rastliny vo feng shui predstavujú akýsi druh vibrácií, ktoré síce nie sú viditeľné voľným okom, o to viac ich ale pocítime na svojom správaní aj imunite. Samozrejme v tom pozitívnom zmysle slova.
Kam rastlinky umiestniť?
Závisí od typu konkrétnej kvetiny. Napríklad kaktusy, či iné pichľavé, ale i popínavé rastliny sú vhodné na chodbu, pred vchodové dvere, či na miesta, ktorými len prechádzame. Ide totiž o tie typy, ktoré majú len ochrannú funkciu. V prípade, že ich ale dáte do izieb, kde sa zdržiavate dlhšie, ich ochranná funkcia sa zmení na útočnú a vás čakajú hádky, nedorozumenia, aj vypätá atmosféra.
Naopak ak chcete podporiť pozitívne emócie, siahnite po rozmaríne, či pivóniách. Tie sa dokonca v ružových odtieňoch hodia aj do spálne - ktorá je jednou z tých miestností, kde by kvety vo väčšej miere ani nemali byť.
Odporúčame prečítať: Svadba podľa feng shui
Najviac kvetín si môžete dovoliť pestovať v obývačke. Kvietky okrem iného zabojujú aj s elektro smogom, ktorý vytvára vaša televízia a spol. V prípade, že pracujete z domu, chýbať by nemali ani vo vašej pracovni. Ak uvažujete nad tým správnym druhom, feng shui radí siahnuť po orchideách aj čínskej ruže.
Odporúčame prečítať: Magická sedmička – v čom spočíva jej čaro?