Tak a teraz sa priznajte, ktorá z vás denne strávi pred zrkadlom aj 30 minút? Väčšina. Nie je sa čomu čudovať!
Veď správne vyčistenie pleti, nakrémovanie, aplikácia podkladu, make-upu a následne celý proces líčenia môže kľudne trvať aj hodinu.
A keďže nepatríme k celebritám, ktoré majú 24 hodín denne, 7 dní v týždni odborníka na telefóne, naučme sa správne aplikovať podklad a make-up, a to vďaka radám od profesionálov.
Odporúčame prečítať: 5 NAJČASTEJŠÍCH CHÝB, KTORÝCH SA V ZIME DOPÚŠŤAME
1. Mali by ste si vždy, ale naozaj vždy urobiť test s odtieňmi
Základom je nájsť správny odtieň, a to naozaj nie je vždy ľahké. Aplikujte si podklad na vnútornú časť dlane, líca a čeľusť. Ak po rozotrení nič nevidíte, našli ste ten správny odtieň. Nikdy si nevyberajte o odtieň tmavší make-up. Na zakrytie nedokonalostí slúžia iné produkty, nie podklad.
2. Každý podklad je iný
A teraz musíte zistiť, ktorý sedí vám. Existujú kvapalné, práškové, krémové a dokonca aj gélové podklady. Vo všeobecnosti sa odporúčajú púdrové pre mastný typ pokožky, keďže dokážu absorbovať prebytočné oleje. Tekuté podklady sú pre citlivú pokožku najvhodnejšie. Ak máte suchú pokožku, bez ohľadu na to, ktorý podklad zvolíte, aplikujte ho vo viacerých vrstvách mokrou špongiou.
Odporúčame prečítať: Ako na to... Rozvíjať dobrozvyky
3. Používajte viac ako len podklad
Predstavte si vašu pleť ako plátno. Maliar musí pre začiatkom maľovania všetko pripraviť. Rovnako aj vy musíte svoju pleť pripraviť pred maľovaním. V prvom rade musí byť vaša pokožka vyčistená a hydratovaná. Na vyčistenie použite jemný produkt, ktorý vašu pleť nepodráždi. Následne naneste silnú vrstvu hydratačného krému na tvár a krk. Na záver si pleťovým sprejom pokropte tvár. Pokožka sa ešte viac hydratuje. Keď ju vzduch vysuší, je dokonale pripravená na aplikáciu podkladu.
4. Nezabúdajme na správny pohyb pri aplikovaní
Akými pohybmi by ste mali aplikovať podklad, závisí od druhu, ktorý ste si vybrali.
Pri tekutom podklade sa odporúča jednotlivé vrstvenie. Nanáša sa najprv v malých krokoch, až napokon vybudujete jednu celistvú vrstvu. Tekutý podklad vytvára dobré pokrytie a aj prekrytie. Nikdy nezabúdajte na pravidlo, že menej je niekedy viac a nevytvorte si ,,druhú pokožku".
Pri práškovom podklade sa odporúča špongiová technika. Špongiou jemnými krúživými pohybmi pokryjete potrebné miesta. Aplikujte poklad od stredu tváre smerom von. Oblasti, ktoré nepotrebujú veľa pokrytia, kľudne prekryte len make-upom.
Odporúčame prečítať: Vyhrajte sadu dekoratívnej kozmetiky Giordani Gold od Oriflame!
5. Nezabúdajme na kozmetických pomocníkov
Ktorý pomocník je pre vás najvhodnejší, zistíte jednotlivým skúšaním. Aktuálne je veľmi obľúbená malá špongia nazývaná „labutienka.“ Ak je vaša pleť náchylná na akné, jednoznačne používajte túto špongiu, ktorú po každom použití poriadne umyte. Rovnako sa používajú rôzne štetce a kefky.
6. Vyhnite sa efektu masky
Pri aplikácii dbajte na dôkladné rozotrenie v okolí očí, nosa, vlasov, krku či uší. Ak si podklad poriadne nerozotriete, tak následne aj make-up zle nanesiete a budete pôsobiť, akoby ste mali na tvári masku. Základom všetkého je takzvaný „natural look".