Každý z nás by chcel mať žiarivejší a belší úsmev. Preto sme ochotní urobiť čokoľvek, aby sme ho aj získali. Dokážeme minúť desiatky eur na rôzne domáce bieliace prostriedky alebo sme ochotní zaplatiť za sedenie v zubárskom kresle, kde v priebehu niekoľkých minút môžeme získať žiarivejší úsmev. A výsledok? Pôsobíme atraktívnejšie, sebavedomejšie a istejšie. Avšak samotné bielenie má okrem výhod aj svoje nevýhody. Veď napokon, aj každá minca má dve strany...
V podstate môžeme povedať, že ľudia pristupujú k bieleniu zubov len preto, aby vylepšili svoj celkový vzhľad. Ale vedeli ste, že žiarivý úsmev môže minimalizovať vrásky? Neberte to však doslovne! Žiarivý úsmev totižto dokáže upriamiť pozornosť práve naň a odvrátiť tak zrak iných od vrások. Častokrát sa preto hovorí, že žiarivým úsmevom človek mladne. Poďme sa však na samotné bielenie zubov pozrieť bližšie.
Neprehliadni: Toto sú hlavné príčiny vypadávania vlasov u mužov: Poznáš ich?
Výhody bielenia zubov
Účelom bielenia zubov je zuby rozžiariť a zosvetliť. Takýto žiarivejší úsmev je vítaný u každého z nás, pretože nielenže podporuje sebavedomie, dokonca odpútava pozornosť od ostatných nedostatkov tváre. Krivý nos, akné, vrásky – pri žiarivom úsmeve si to nik nevšimne. Dokonca, žiarivý úsmev dokáže zlepšiť náladu. Veď uznajte, keď sa môžete popýšiť žiarivým úsmevom, nebudete ho rozdávať každému navôkol? Tak sa pristihnete, že sa usmievate oveľa častejšie než kedykoľvek predtým.
Biele zuby dokonca pomáhajú zvyšovať hygienické návyky a v niektorých prípadoch prispievajú aj vytvoreniu a osvojeniu si základov zdravého životného štýlu. Predsa len nebudete chcieť svoje biele zuby ako perly tak rýchlo „zašpiniť“, preto ich budete drhnúť poctivo a budete sa vyhýbať fajčeniu, konzumácii alkoholu (najmä vína) a zároveň budete dbať aj na správnu životosprávu, čím možno v konečnom dôsledku prospejete aj svojej postave.
Nevýhody bielenia zubov
Najväčšou nevýhodou bielenia zubov je spôsobenie ich citlivosti. Či už si necháte zuby vybieliť u zubného lekára alebo vsadíte na domáce bielenie zubov, ich citlivosti sa vyhnúť nemusíte. Bieliace produkty totižto obsahujú chemikálie, ktoré môžu spôsobiť dočasnú citlivosť zubov, ktorá sa však v priebehu niekoľkých dní vytratí.
Pri domácom bielení zubov však môžete podráždiť nie len svoje zuby, ale aj ďasná, ktoré môžu byť obzvlášť citlivejšie a môžu vám spôsobovať bolesť.
Domáce bielenie zubov
Pri domácom bielení zubov platí, že je síce náročnejšie, respektíve jeho účinky nie sú výrazné hneď po prvom bielení ako pri bielení u zubára, avšak malými každodennými krokmi sa môžete k žiarivejšiemu úsmevu prepracovať aj vy.
Ak nechcete svoje zuby dráždiť rôznymi bieliacimi pásikmi či inými systémami na bielenie zubov, tak zvoľte bieliace prostriedky určené na každodennú starostlivosť o chrup. Bieliaca zubná pasta, k tomu vhodne zvolená zubná kefka a ústna voda, vám pomôžu postupne rozžiariť váš úsmev.