Farbenie vlasov nie je v módnom priemysle žiadnou novinkou. Po melíroch a trvalých farbách na vlasy siahame vtedy, keď nás už naša prirodzená farba akosi omrzela, alebo máme pocit, že sa nám viac nehodí. Niekedy máme jednoducho chuť experimentovať, na čo je ideálnou pomocníčkou práve dočasná farba na vlasy. Jej najväčšia výhoda? Aj keď sa nepodarí, po čase zlezie!
Kabátik pre vlasy
Dočasné farby na vlasy majú, ako asi všetko, veľa výhod aj nevýhod. V prvom rade o nich môžeme uvažovať ako o akýchsi kabátikoch pre naše vlasy. To znamená, že z vašich vlasov nevyťahujú pigment, ale ich jednoducho farbou obalia, čo vlasy, samozrejme, tak neničí a v podstate si zachovajú pôvodnú kvalitu. To má však vplyv na výdrž dočasných farieb na vlasy, čo je zároveň aj ich prvou nevýhodou. Dlho naozaj nevydržia – spravidla len niekoľko dní, prípadne do najbližšieho umytia.
Zaujme ťa: DIY ružová farba na pery: Dlhotrvajúci rúž si vyrobíš aj z repy
Šediny neprekryjú
K farbeniu vlasov sa prikláňame veľmi často vtedy, keď naše pôvodné vlasy strácajú pigment narastajúcim vekom. Tu sa s dočasnými farbami, žiaľ, neuspokojíte. S prekrývaním šedivých vlasov alebo odrastov majú problém aj klasické permanentné farby na vlasy, takže tie dočasné si s nimi nebudú vedieť rady. Kto by si navyše chcel šediny zakrývať každých pár dní?! Dočasné farby na vlasy priveľmi neposlúžia ani brunetkám s tmavohnedými až čiernymi vlasmi, ktoré väčšina z nich jednoducho požadovanou farbou neprekryje.
Možností je veľa
S dočasnými farbami na vlasy sa na beauty trhu naozaj pretrhlo vrece, čo znamená, že máte naozaj bohaté možnosti. V drogérii bežne zoženiete kriedu na vlasy, ktorá však býva veľmi nepraktická, keďže sa zvykne otlačiť na oblečení. Okrem toho môžete siahnuť po rôznych sprejoch, ktoré za niekoľko dní vyblednú, takže sú ideálne na krátkodobé zafarbenie vlasov – napríklad na tematickú párty alebo festival, kde sú najrôznejšie farebné kreácie na vlasoch naozaj IN. Použiť ich môžete aj na prekrytie výrazných odrastov medzi jednotlivými farbeniami permanentnou farbou.
V neposlednom rade sú k dispozícii aj dočasné farby na vlasy, ktoré sa aplikujú podobne ako tie permanentné. Jednoducho si ich z tuby vo forme krému nanesiete na miesta vlasov, ktoré chcete zafarbiť, počkáte určitý počet minút a potom si prípravok zmyjete. Výsledkom je farba, ktorá spravidla vydrží jedno alebo viac umytí, takže ide o dočasnú farbu s najdlhšou výdržou.
Pozri aj: Veľký svadobný manuál: Ako ušetriť na svadobných šatách?