8 rád, ako si vypestovať zdravé a krásne riasy

Ktorá žena by nechcela mať husté, dlhé a jednoducho zvodné riasy? Nie každej z nás ale boli takéto mihalnice geneticky dopriate. Ako dosiahnuť ich vylepšenie? Lepenie umelých či 3D mihalníc je zdĺhavé a do istej miery si tým svoje vlastné riasy môžete poškodiť.

Preto, hoci ide o krásne vylepšenie, nemusí ísť o najšťastnejšiu voľbu. Našťastie, existujú aj prirodzené spôsoby, ako si riasy možno nielen  predĺžiť, ale aj ozdraviť a dopriať im potrebnú výživu.

Čo tak si dopriať masáž očí alebo natierať riasy prírodným olejom, ako je arganový olej alebo ricínový olej, a tým urýchliť rast mihalníc? Alebo vyskúšate použiť zelený čaj a dosiahnuť tak dobré výsledky? Ak=a je najlepšia metóda, ako získať dlhé mihalnice? Prečítajte si TOP tipy pre starostlivosť o vaše riasy. 

8 tipov, ako si vypestovať krásne riasy:

1. Očná masáž – masáž očných viečok podporí rast rias

Masírovanie zlepšuje krvný obeh, a to spôsobuje aj vyživovanie vlasového folikulu. Ideálne je masírovanie krúživými pohybmi. Zvýšenie prietoku krvi k povrchu kože má na krásne riasy dobrý vplyv. 

Odporúčame prečítať: Top tajná ingrediencia, ktorá zaručí ženám krásu

odličovanie očí

Zdroj: Depositphotos

2. Zelený čaj na starostlivosť o riasy

Kofeín a flavonoidy obsiahnuté v zelenom čaji výrazne podporujú rast vlasov, a tým aj rast mihalníc. Výborný typ, ako si aplikovať zelený čaj priamo na riasy znie: Namočte vrecúško čistého zeleného čaju do horúcej vody. Nechajte ho vychladnúť, potom môžete čajom pokvapkať vatový tampón a jemne ním pretrieť riasy. 

3. Zdravá výživa – pre prirodzene dlhé riasy

Výživa rias zvnútra je dôležité. Doprajte výživu vašim mihalniciam v podobe látok, ktoré získate z dobrej, zdravej a kvalitnej stravy. Všetko, čo prijmete do tela sa odrazí aj na vašom zovňajšku. Preto, ak chcete mať krásne riasy a byť krásna zvonka, musíte podporiť vašu krásu najprv zvnútra. 

Odporúčame prečítať: Domáce recepty: Zbaviť sa akné? Pomôže aj detské mydlo!

ako si predĺžiť mihalnice

Zdroj: Depositphotos

4. Dôkladné odstránenie make-upu

O tom, aké dôležité je nikdy neísť spať so špirálou na očiach, by sme sa vedeli baviť hodiny. Tým, že si riasy neodlíčite ich výrazne poškodzujete.

Trením, napríklad o vankúš, sa vám neodlíčené riasy môžu polámať alebo rovno vypadať. Neriskujte a pred spaním si dajte vždy záležať na tom, aby ste si pleť a riasy dôkladne očistili. Navyše, po celom dni, kedy sú riasy zaťažené riasenkou, je vhodné dopriať im oddych aspoň počas noci. 

5. Nezasahujte do nich

Natáčanie mihalníc pomocou špeciálnych klieští. Netvrdíme, že efekt nie je krásny, avšak, je to mechanické zasahovanie do ich tvaru. Po neustálom manipulovaní s riasami vám môžu jednoducho vypadať alebo sa veľmi oslabia. Ak ich chcete mať husté a zdravé, radšej ich nechajte rásť prirodzene. 

6. Kvalitná špirála

Nie všetkým ženám boli husté „vejáriky“ dopriate. Dámam, ktoré majú riasy svetlejšie či redšie, môže pomôcť správny výber riasenky. 

Na trhu je nespočetné množstvo skvelých špirál, ktoré majú kvalitnú kefku a vyčarujú vám efekt umelých rias. Nechajte si poradiť od kozmetičky alebo od asistentiek na predajniach, ktorá špirála sa najlepšie hodí pre váš typ mihalníc. 

Odporúčame prečítať: 5 jednoduchých trikov ako si zabezpečiť krásnu pleť

starostlivosť o riasy

Zdroj: Depositphotos

7. Kozmetika na obnovu rias – séra na mihalnice

Séra na rast rias poskytujú dlhší a hustejší vzhľad rias, čo eliminuje potrebu častého používania umelých predlžovaní alebo riasenky. Ich zloženie obvykle obsahuje vitamíny a peptidy, ktoré posilňujú riasy a znižujú ich lámavosť a vypadávanie.

Používanie týchto sér tiež pomáha chrániť riasy pred škodlivými vonkajšími vplyvmi a zlepšuje celkové zdravie rias. Ak chcete stimulovať rast mihalníc, poobzerajte sa po kvalitnom sére na ich pravidelné ošetrenie.

8. Prírodné produkty na riasy – ricínový olej, arganový olej

Chcete urýchliť rast rias? Ošetrujte ich prírodnými rastlinnými olejmi. Ricínový olej je známy svojimi výživnými vlastnosťami, ktoré môžu prispieť k silnejším a hustejším riasam.

Arganový olej, často označovaný za "tekuté zlato", je bohatý na vitamín E a esenciálne mastné kyseliny, ktoré hydratujú a posilňujú riasy, zlepšujúc ich pružnosť a znižujúc ich lámavosť. Tieto oleje sú vhodné pre ľudí s citlivou pokožkou, pretože sú prirodzene jemné a neobsahujú dráždivé chemikálie, ktoré sa často nachádzajú v komerčných produktoch.

Odporúčame prečítať: Vyberte si správny štetec na líčenie

Článok aktualizovaný 26.4.2024

10 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

09.03.2016 07:04

vyborne rady

Vaše meno:

Katarína

Katarína

09.03.2016 09:30

:) určite si v tomto nechám poradiť

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

09.03.2016 10:01

Ďakujem za rady

Vaše meno:

Júlia

Júlia

09.03.2016 20:26

A natierať ricínovým olejom :)

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

10.03.2016 09:10

rada o zelenom čaji som už počula.

Vaše meno:

Ladislava Moskurišinová

Ladislava Moskurišinová

10.03.2016 13:24

vyskúšam :-)

Vaše meno:

Lenka Lapuníková

Lenka Lapuníková

10.03.2016 17:21

Raz som vyskúšala ricínový olej, no keď sa mi dostal do oka myslela som, že ostanem slepá. Dala som mu ešte jednu šancu, no tento raz som ho naniesla menej. Používala som ho mesiac, no výsledky som nezbadala.

Vaše meno:

Anna K

Anna K

11.03.2016 02:45

Každá žena túži mať krásne, husté a zvodné riasy a urobí pre ne čokoľvek. Budem sa riadiť vašimi radami.

Vaše meno:

Lucia Kobíková

Lucia Kobíková

24.05.2016 13:55

dobre rady ten zeleny caj idem skusit

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

23.11.2020 14:43

Rada som si prečítala určite vyskúšam

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE