Zobudiť sa s oparom alebo nepekne vyzerajúcou vyrážkou na tvári nie je nič príjemné. A hlavne nie vtedy, keď vás čaká dôležité stretnutie alebo iná dôležitá udalosť. Čo s tým? Začať s vytláčaním vyrážky a dúfať, že sa z nej nevykľuje niečo väčšie? Alebo len jednoducho ju zamaskovať korektorom a dúfať, že si ju nikto nevšimne? Je to riešenie, ale je nám jasné, že v takom prípade by bol každý nesvoj.
A čo v prípade oparu? Postačí naniesť ošetrujúci balzam / krém a zakryť rúžom na pery? To asi nebude najlepšie riešenie. Práve preto máme pre vás tip na jedinečnú tinktúru, ktorá vám pomôže tieto „kozmetické“ problémy vyriešiť.
Pozri aj: Benedikt lekársky: Pozoruhodné, s čím všetkým ti dokáže pomôcť!
Stavte na recept z babičkinej lekárne!
Opäť sa vraciame k radám našich starých mám, ktoré sú studnicou nápadov. Ak hľadáte prírodné riešenie na bolesť alebo ošetrenie pokožky, tak ste na správnom mieste. A ak sa teda pýtate, čo môžu mať opary a akné spoločné, tak je to jedno riešenie. Oba tieto problémy vyriešite touto tinktúrou, ktorú si jednoducho pripravíte aj vy!
Tinktúra z medovky
Na tinktúru potrebujete len medovku a alkohol. Medovku si nazbierajte na mieste, ktoré sa nachádza mimo prašných ciest. Dbajte na to, aby ste si nazbierali čistú medovku, ktorú nemusíte oplachovať vodou. Postačí vám približne 10 lístkov medovky, ktoré je potrebné zaliať alkoholom (aspoň 70 %-ným), preto je najlepšie siahnuť po 70 %-nom liehu.
Lístky medovky vložte do čistej sklenenej nádoby a zalejte liehom. Medovku nechajte takto lúhovať 24 hodín a následne ju môžete používať na ošetrovanie pokožky. Keďže alkohol má vysušujúce účinky, tak tinktúru neodporúčame používať na celú tvár, ale len lokálne na postihnuté miesto – či už ide o opar, vyrážku alebo inú povrchovú ranku.
Do tinktúry neodporúčame siahať prstami, aby sa do nej nedostali baktérie (aj keď je v nej alkohol, môže sa to stať). Použite vatovú tyčinku alebo odličovací tampón.
Medovková tinktúra rýchlejšie zahojí opar a ošetrí pokožku pier, vďaka čomu sa vám opary nebudú viac objavovať, respektíve nie často. Rovnako to platí aj v prípade akné a iných kožných zápalov.
Ľaliová tinktúra ako náhrada medovkovej
V prípade, že nemáte možnosť si nazbierať medovku, tak ju vyskúšajte nahradiť lupeňmi z ľalie. Ak si pestujete rôzne rastliny, tak si zasaďte práve túto rastlinu. Po rozkvitnutí odtrhnite jej lupene a tie zalejte liehom. Jej účinky sú rovnako famózne, avšak lupene z ľalie je potrebné lúhovať niekoľko mesiacov.
Ľaliová tinktúra je vhodná nielen na opary, herpesy a akné, ale aj na zádery na nechtoch, hnisavé rany, popáleniny, zarastajúce nechty, atď.
Odporúčame: Rybí kolagén: Zázrak, ktorý ťa opäť postaví na nohy. A nielen to!