Výber svadobnej obrúčky patrí medzi dôležitú súčasť predsvadobných príprav.
Tento "dôkaz" lásky budete nosiť neustále, a preto musí byť výber svadobných obrúčok dôsledný.
K výberu vám môžu pomôcť aj nasledovné riadky.
Dnes sa už na našich prstenníkoch nosí všeličo a nie je tomu inak ani pri nosení svadobných obrúčok. Aj v tomto smere ide doba dopredu a pri výbere obrúčok máte viacero možností.
V prvom rade si musíme uvedomiť, z akého materiálu chceme dať obrúčky vyrobiť. Tu sa nám núkajú hneď tri možnosti. Biele zlato, žlté zlato, chirurgická oceľ alebo iné cenné kovy?
Obrúčky z bieleho zlata
Biele zlato sa vyrába kombináciou žltého zlata s prímesou paládia či iných kovov, ktoré sú schopné zmeniť farbu zlata. Platí tu pravidlo, že čím sú prstene belšie, tým sú i drahšie. Pred výberom obrúčky z bieleho zlata je však potrebné si zistiť, či nie ste alergická, poprípade váš partner, na niektorú zo zložiek kovu, ktoré môžu v niektorých prípadoch vyvolať alergickú kožnú reakciu, preto buďte pri výbere s vaším partnerom opatrní.
Obrúčky zo žltého zlata
Tento kov je snáď najtradičnejším a najčastejšie voleným materiálom pri výbere svadobných obrúčok. Kedysi neboli pri výbere svadobných obrúčok také možnosti aké máme dnes, a preto majú na prstenníku naše staré mamy práve klasickú ničím nezdobenú obrúčku zo žltého zlata. Pokiaľ túžite po jednoduchosti a klasickom prevedení, takáto obrúčka bude pre vás tým ideálnym riešením. Výhodou takejto obrúčky je i fakt, že takéto jednoduché prevedenie nikdy nevyjde z módy.
Obrúčky z chirurgickej ocele
I keď nie sú u nás takéto obrúčky tak zaužívané ako klasické zlaté, obrúčka z ocele má svoje výhody. Jednou z nich môže byť fakt, že chirurgická oceľ neoxiduje, sú cenovo dostupnejšie a hlavne nemenia farbu, kým zlato má v niektorých prípadoch takú tendenciu. Nevýhodou však môže byť, že takéto obrúčky sa nedajú upravovať, respektíve nedajú sa ani zmenšiť, ani zväčšiť. Pri výbere obrúčky z chirurgickej ocele buďte s partnerom taktiež obozretní ohľadom alergických reakcií, ktoré oceľ môže vyvolávať.
Obrúčky z titánu
V prípade, že hľadáte svadobné obrúčky, ktoré sú pevné, odolné voči korózii a nespôsobujúce alergiu, titánové obrúčky môžu byť tou vhodnou voľbou. No tak ako i pri oceľových obrúčkach tu platí pravidlo, že sa neskôr nedajú upraviť, čo sa veľkosti týka.
Obrúčky z platiny
Tento kov je považovaný za vhodný i pri výrobe snubných prsteňov, nakoľko sa do neho ľahšie vsádzajú drahé kamene, keďže ide o pomerne mäkký kov. Čo sa týka alergických reakcií, pri platine sa ich nemusíte obávať. Platina je hypoalergénny kov.
Obrúčky z volfrámu
Zaujímavosťou je fakt, že tento kov bol počas druhej svetovej vojny využívaný na výrobu delostreleckých a protitankových striel. Ide o pomerne ťažko zohnateľný kov a v prípade, že túžite po svadobnej obrúčke z volfrámu si nielen poriadne priplatíte, ale sa i nabeháte, keďže nie je ľahké ho zohnať. Výhodou však opäť môže byť to, že obrúčky sú takmer nezničiteľné. Nedajú sa poškriabať a leštiť ich taktiež nemusíte. Navyše sú ako platinové hypoalergénne.
Tak či onak, svadobná obrúčka má byť pre vás spomienkou na krásny svadobný a hlavne nezabudnuteľný deň.