Mať dokonale upravené nechty by malo byť samozrejmosťou každej ženy bez ohľadu na vek alebo sociálne postavenie.
Nemusíte ohurovať svoje okolie farebnými výtvormi od výmyslu sveta, ktoré vám vyčarí na nechtoch profesionálna manikérka. Lakovanie nechtov zvládnete poľahky aj v pohodlí vášho domova.
A že sa vám nechce strácať čas lakovaním, keď výsledkom vášho úsilia je už na druhý deň odlúpnutý lak? No, zrejme robíte niečo zle. Ak dodržíte rady z dnešného článku, dokonalé nechty vám môžu vydržať aj týždeň.
1. Odstráňte zvyšky laku
Na dôslednom odstránení zvyškov starého laku na nechty si dajte naozaj záležať. Starší lak má tendenciu odlupovať sa a ak ho neodstránite vy samé, urobí to sám a so sebou vezme aj vrstvu laku nového. Okrem toho, na nechtoch sú zvyšky starého laku viditeľné – preto neodlakované nechty prelakujte len v naozaj výnimočných prípadoch núdze.
Odporúčame tiež: Ako zatočiť so štiepajúcimi sa nechtami?
2. Príprava nechtov
Vrstva laku drží najlepšie na hladkých nechtoch. Preto by ste mali každé lakovanie začínať s peelingom, drievkom na zatláčanie nechtovej kožtičky a pilníkom. Ako na to?
Odlakované nechty spolu s celými rukami dôkladne vypeelingujte. Na trhu zoženiete špeciálne peelingy na ruky a nechty, ale pokojne môžete využiť aj bežný pleťový alebo telový peeling. Ako ďalší krok naneste olejček (pokojne vo forme kúpeľa) alebo prípravok na nechtovú kožtičku, nechajte chvíľu pôsobiť a pozatláčajte drievkom.
Ak potrebujete nechty skrátiť, použite pilník. Pilníkujte vždy len v jednom smere – najmä v prípade, že máte sklony k štiepeniu nechtov. Po pilníkovaní nechty dokonale vyhlaďte po celej ploche a nezabudnite ani na spodnú stranu nechtu.
Ak je to možné, počkajte s lakovaním aspoň pár hodín. Čo ste zanedbali pri pilníkovaní, to sa vyhladí aj samé, chce to ale chvíľku času.
Odporúčame tiež: Čo zaradiť do jedálnička pre krásne vlasy, pleť a nechty
3. S mastnotou preč!
Lak drží oveľa lepšie na dôkladne odmastených nechtoch. Pred samotným lakovaním si preto umyte ruky mydlom a čisté nechty prebehnite papierovým obrúskom s troškou odlakovača. Pozor! Ak použijete vatový tampónik, skontrolujte si nechty, či vám na nich neostali zvyšky vláken z tampónika!
Odporúčame tiež: Nechty dokážu signalizovať mnoho – aj ochorenia
4. Podlak a nadlak je základ!
Do kvalitného bezfarebného podkladového a vrchného laku sa rozhodne oplatí zainvestovať! Nemusíte používať dva bezfarebné laky – ak nájdete naozaj kvalitný, vystačíte si aj s jedným. Zabezpečí, že sa vaše nechty pod vrstvou farebného laku nezafarbia do žlta a že nalakované nechty vydržia dlhšie v perfektnom stave.
Odporúčame tiež: V jednoduchosti je krása - WRAP nailart
5. Ako lakovať?
Lakovanie začnite vrstvou bezfarebného laku. Na zaschnutie obvykle dlho čakať nemusíte, preto hneď po nalakovaní všetkých nechtov pokračujte 2 vrstvami laku farebného. Na záver pridajte ešte jednu vrstvu bezfarebného laku, ktorá zabezpečí ochranu vrstvy farebnej.
6. Zopár rád na záver
Po dôkladnom zaschnutí nechtov môžete ich okolie nakrémovať – postačí obyčajný krém na ruky. Ak ste pri lakovaní štetčekom pomaľovali aj kožu v okolí nechtov, ľahšie sa po zaschnutí zlúpne. Okrem toho, pokožke okolo nechtov doprajete dávku hydratácie a ochrany, ktorú po odlakovaní a lakovaní rozhodne potrebuje.
Odporúčame tiež: Arganový olej - poklad z Maroka, ktorý si zamilujete!