Dajte stopku postrachu každej ženy. Maderoterapia vám pomôže ku krásnym a hladkým stehnám bez celulitídy.
Maderoterapia je proticelulitídna terapia založená na použití anatomicky navrhnutých pomôcok z dreva, ktoré robia terapiu na 100 % prírodnou. Ide o alternatívnu metódu masáže pre tých, ktorí chcú bojovať s problémovými partiami na ich tele. Tento druh masáže vznikol v Kolumbii. Terapia je tiež výborná aj pri odstraňovaní bolesti chrbtice či detoxikácii tela.
Prečo je obľúbená?
Názov vychádza zo španielčiny. „Madera“ znamená drevo, doslovný preklad je teda liečenie drevom. Drevené valčeky stimulujú lymfatický systém. Ten je častokrát unavený z nezdravých životných návykov, nekvalitného stravovania alebo nedostatočného pohybu.
Táto masáž má hlavný cieľ. Rovnomernými pohybmi stimulovať prietok lymfy. Tým sa aktivuje metabolizmus a organizmus rýchlejšie pracuje a vylučuje tukové vrstvy, toxíny a celulitídu.
Výhodou správne anatomicky vytvorených drevených nástrojov je možnosť intenzívneho tlaku na fibróznu celulitídu a odstránenie tuku s toxínmi, ktoré spôsobujú „pomarančovú kožu“.
Odporúčame: Prečo spať na ľavom boku? Je to dôležitejšie, než by ste si vôbec mysleli!
Efekty, na ktoré sa môžete tešiť:
- menej viditeľná celulitída;
- sťahovanie pokožky;
- tvarovanie kontúr zadnej časti, drieku, bokov, bruška, rúk a dokonca aj tváre;
- relaxovanie a odstraňovanie bolesti;
- vylučovanie toxických látok;
- vylučovanie zvyškov vody z organizmu;
- zrýchlený metabolizmus.
Ako to funguje?
V salóne s vami skonzultujú, aké výsledky chcete dosiahnuť. Potom nasleduje ručná masáž, ktorá umožní pripraviť pokožku a odstrániť nahromadené tuky. Po masáži sa aplikujú éterické oleje a následne je to už samotná masáž vykonávaná drevenými valčekmi.
Odporúča sa absolvovať niekoľko po sebe idúcich ošetrení k dosiahnutiu čo najlepšieho výsledku. Samozrejme, v kombinácii s cvičením a zdravým stravovaním, aby bol výsledok čo najlepší.
Možné kontraindikácie:
- trombóza, opuchy, srdcové ochorenia;
- popáleniny, kŕčové žily, dermatitída, kožná citlivosť;
- alergia na škoricový olej;
- tehotenstvo a kojenie;
- hypertenzia nie je striktnou kontraindikáciou, avšak ošetrenie je odporúčané až po konzultácii s lekárom.