Vedľajšie účinky zdravého stravovania. O týchto ti povie málokto!

S príchodom nového roka si dávame množstvo predsavzatí. Mnohí z nás dúfajú, že nový rok bude pre nich v znamení zdravej stravy. Kým január bol len akýmsi skúšobným mesiacom, tak vo februári by sme už určite začať mohli. Zdravo sa stravovať znamená buď obmedziť príjem sacharidov, zvýšiť príjem bielkovín, alebo začať so špecifickou stravou. Do ktorej skupiny sa radíte vy?

 

Je to skutočná výzva a skúška našej pevnej vôle. No spolu to dáme! Predtým, než sa pustíte do kompletnej premeny svojho jedálnička, tak by ste mali niečo o zdravom stravovaní vedieť. Úprimne, nie vždy je zdravé stravovanie také ružové ako si mnohí predstavujú. Zdravé stravovanie má aj vedľajšie účinky. Nie, neľakajte sa, len sa psychicky pripravte na všetky úskalia, ktoré vás môžu postretnúť.

 

Pozri aj: Vieš, čo všetko signalizujú bolesti pod rebrami? Budeš prekvapená!

problémy so stolicou

Zdroj: Shutterstock®

Problémy s vyprázdňovaním sa

Toto je najčastejší problém, keď sa rozhodnete zdravo sa stravovať. Ak jete zdravo, pravdepodobne zvyšujete príjem čerstvého ovocia a zeleniny. Avšak, ak telu zrazu zvýšite príjem vlákniny zo zeleniny, môže prísť k uvoľneniu čriev a uvoľneniu stolice, ktorá nebude mať pevnú konzistenciu. Avšak, môže nastať tiež opačný prípad, a to vtedy, ak nebudete prijímať potrebné množstvo tekutín. Základom je staviť na vyváženú stravu. 

smoothie

Zdroj: Shutterstock®

Náhodné zvýšenie telesnej hmotnosti

Aj to sa stáva, a to hlavne vtedy, keď začnete prijímať väčšie množstvo kalórií. Klasickým príkladom je kokosový olej, smoothie, či iné zdravé maškrty, ktoré na druhej strane obsahujú množstvo kalórií, tuku a cukru. Nenechajte sa tiež oklamať   nálepkou „bez lepku" alebo „bez mliečnych prvkov". Možno to znie zdravšie, ale takéto potraviny sú kalorickými bombami pre naše telo. Síce budete radi, že ste niečo pre seba urobili a stavili na „super zdravé" potraviny, no opak môže byť pravdou. 

 

Zaujme ťa: Slávna lekárka Pimple Popper radí: Ako odstrániť čierne bodky?

problémy s plynatosťou

Zdroj: Shutterstock®

Problémy s plynatosťou

Zelenina, ako napríklad brokolica, ružičkový kel, kapusta a karfiol sú plné živín a úžasné pre naše telo vďaka ich vlastnostiam, ktoré chránia pred rakovinou. Napriek tomu, že sú zdravé a môžete ich skombinovať s takmer hocičím, sú tiež továrňou na plyny. Môžu vytvárať kŕče a spôsobovať plynatosť, vďaka čomu sa budete cítiť ako balón. Preto sa odporúča túto zeleninu kombinovať aj s inými rastlinami či potravinami, ktoré sú zdravé, a rovnako prospešné. 

 

Neprehliadni: Detské vlhčené obrúsky: Ako ich využiť v domácnosti úplne inak?

8 komentárov
Marta Bujdošová

Marta Bujdošová

07.02.2018 08:38

veru,vsetkeho vela skodi

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

07.02.2018 08:54

všetko s mierou

Vaše meno:

Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

08.02.2018 17:13

Súhlasím, základom je staviť na vyváženú stravu.

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

22.02.2018 15:09

Presne tak všetko veľa škodí

Vaše meno:

Darina Božiková

Darina Božiková

23.02.2018 14:29

všetko s mierou,aj zdravá strava môže potrápiť.

Vaše meno:

Daniela Bieliková

Daniela Bieliková

04.04.2018 19:40

zaujímavé, aj zdravá strava môže uškodiť...

Vaše meno:

Helena Zobková

Helena Zobková

16.04.2018 14:38

A niektorými príznakmi som sa veru stretla.

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

24.07.2019 20:06

Všetko treba z mierou

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE